درمان زانودرد با فیزیوتراپی

فیزیوتراپی زانو
فیزیوتراپی زانو
سپتامبر 13, 2019
آرتروز
آرتروز و روش های درمان
ژانویه 5, 2020
درمان زانودرد با فیزیوتراپی

درمان زانودرد با فیزیوتراپی در بسیاری از مبتلایان به این مشکل رایج نقش موثری در کاهش مشکلات بیمار و بهبود عملکرد زانو دارد.

مفصل زانو از رباط های ، غضروف ، مینیسک و … تشکیل شده و بروز آسیب در هریک از این اجزا می تواند منجر به بروز درد و اختلال در عملکرد زانوها شود.

مفصل زانو از جمله مفاصل پرتحرک بدن است و در طول روز بطور مکرر خم و راست می شود ، از طرفی فشار ناشی از وزن نیز بر روی مفصل زانو وارد می شود و در صورتی که فرد دچار اضافه وزن نیز باشد فشار مضاعفی به زانوها وارد می شود که ریسک آسیب پذیری زانو و بروز بیماری هایی همچون آرتروز زانو را افزایش می دهد.

راهکارهای مختلفی فیزیوتراپی برای درمان زانودرد وجود دارد که بسته به شرایط بیمار ، نوع آسیب دیدگی و یا بیماری و شدت آسیب متفاوت است.

مدالیته های فیزیوتراپی در درمان زانودرد

لیزر تراپی

لیزر تراپی با استفاده از لیزر پرتوان و لیزر کم توان به عنوان یک مدالیته بسیار موثر در تسکین زانودرد شناخته می شود.

لیزر پرتوان در مواردی که سایر روش های درمانی نتوانسته اند کمکی به تسکین درد زانو بکنند مورد استفاده قرار گرفته و به تسکین سریع درد کمک می کند.

سوزن خشک

سوزن خشک یا همان درای نیدلینگ نوعی روش درمانی است که می تواند برای درمان زانودرد مورد استفاده قرار بگیرد.

درمان دستی

تکنیک های درمان دستی یا یا همان منوال تراپی از موثرترین راهکارهای درمان مشکلات مفصلی است که توسط دستان فیزیوتراپیست بر روی مفاصل بدن اعمال می گردد.

الکتروتراپی

الکتروتراپی که با روش های مختلفی همچون تنس یا التراسوند انجام می گیرد از پرکاربرد ترین مدالیته های ضددرد است که در اغلب کلینیک های فیزیوتراپی برای کمک به مشکلات بیماران مورد استفاده قرار می گیرد.

تمرینات ورزشی

تمرین درمانی شامل ارائه تمرینات ورزشی مخصوص متناسب با شرایط هر بیمار است که علاوه بر کمک به کاهش احساس درد ، دامنه حرکتی مفصل آسیب دیده را نیز افزایش می دهد.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی زانو – درمان زانودرد – فیزیوتراپی در الهیه – فیزیوتراپی در ولنجک – فیزیوتراپی در اوین – فیزیوتراپی در تجریش